PPOZ o zarządzeniu prezesa NFZ: pacjenci są zabezpieczeni w zakresie POZ do końca br.

Autor: PPOZ/Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2013 11:53

PPOZ pozytywnie ocenia zarządzenie prezesa NFZ Nr 24/2013/DSOZ z dnia 29 kwietnia 2013 r. zmieniające warunki zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna.

PPOZ o zarządzeniu prezesa NFZ: pacjenci są zabezpieczeni w zakresie POZ do końca br.
"Dzięki temu NFZ zabezpieczył w opiekę podstawową polskich pacjentów do końca bieżącego roku, a lekarzom umożliwił przedłużenie pięciomiesięcznych umów zawartych z płatnikiem. Ponadto NFZ podtrzymuje zasady finansowania POZ na dotychczasowym poziomie, a status uprawnień pacjentów do świadczeń  w systemie eWUŚ nie będzie miał wpływu na rozliczenie tychże" - ocenia nowelizację Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

- Zarządzenie to podsumowuje i zamyka kilkumiesięczne rozmowy nad wdrażaniem systemu eWUŚ w POZ i bazami danych w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych. Zgłaszane uwagi, koniczność dalszych zmian zarówno ustawodawczych, jak i zasobów danych w CWU, podobnie jak i  funkcjonowanie samego systemu to tematy, które wymagają dalszych uzgodnień. Obecnie możemy bezpiecznie i odpowiedzialnie podpisać umowy -  przedłużając je do końca roku -  komentuje Bożena Janicka, prezes PPOZ.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum