PPOZ: kolejne "żywe - martwe dusze" w systemie eWUŚ

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 02 października 2013 17:29

Lekarze rodzinni z PPOZ zidentyfikowali kolejne "żywe - martwe dusze"; w systemie eWUŚ. Tym razem ofiarami systemu są matki przebywające na urlopach macierzyńskich i wychowawczych oraz osoby chore ubiegające się o rentę.

Lekarze PPOZ zidentyfikowali kolejny odsetek pacjentów w pełni uprawnionych do świadczeń a mimo to świecących się w systemie eWUŚ na czerwono.

To pracujące matki przebywające na urlopach macierzyńskich (kobiety na własnym ubezpieczeniu, a nie męża), pracujące matki na urlopach wychowawczych (kobiety na własnym ubezpieczeniu, a nie męża), osoby chore, będące w trakcie wszczętych postępowań rentowych, które ustawowo do czasu rozstrzygnięcia postępowania rentowego (co może to trwać wg PPOZ nawet rok czy dwa) są uprawnione do świadczeń.

Od stycznia 2014 roku, zgodnie z projektami Centrali NFZ ponad 7 proc. dorosłych Polaków, zostanie pozbawionych aktywnych deklaracji w POZ, a tym samym świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Arbitralne usunięcie z list aktywnych POZ wszystkich pacjentów, którym system eWuś pokaże "czerwone światło", świadczy jedynie o skrajnej nieodpowiedzialności władz NFZ i MZ, bądź o realizacji planu oszczędnościowego na zdrowiu Polaków - twierdzi PPOZ w materiale rozesłanym do mediów.

PPOZ wystosowało w tej sprawie pismo do Ministra Zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum