PPOZ jednak bez porozumienia z Funduszem w sprawie kontraktów

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 24 grudnia 2019 16:22

- Jesteśmy zaskoczeni i rozczarowani, że tuż przed podpisaniem końcowego dokumentu, nagle proponuje się nam inne, niekorzystne dla nas warunki. Absolutnie nie możemy się na nie zgodzić - mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Bożena Janicka, prezes PPOZ: - Oczywiście deklarujemy chęć rozmowy, ale na pewno nie zgodzimy się na niekorzystne dla nas propozycje. Nie wiemy jak sprawy dalej się potoczą. Fot. PTWP

Rozmowy o warunkach udzielania świadczeń zdrowotnych przez podstawową opiekę zdrowotną na kolejny rok prowadzone były przez PPOZ od wielu tygodni.

- Z niewiadomych przyczyn prezes NFZ zmienił uzgodnione warunki umów na przyszły rok, wynegocjowane podczas wielokrotnych spotkań z Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia - poinformowała Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Wydawało się, że liczne spotkania zarówno z centralą NFZ, jak i z Ministerstwem Zdrowia przyniosą oczekiwane przez strony rezultaty. Do podpisania pozostał jedynie końcowy dokument, podpisanie zaplanowano na poniedziałek, 23 grudnia.

Czytaj też: PPOZ: negocjacje dotyczące kontraktów w POZ na ostatniej prostej

Tymczasem sprawy nabrały nieoczekiwany obrót. Kilka dni po zakończeniu negocjacji i przed ostatecznym podpisaniem wypracowanego porozumienia prezes NFZ, Adam Niedzielski poinformował Bożenę Janicką, prezes PPOZ, że warunki zostają zmienione - przekazała Barbara Breda z biura prasowego PPOZ.

Nie rozumiemy dlaczego prezes NFZ nie dotrzymał wspólnych ustaleń. Oczywiście deklarujemy chęć rozmowy, ale na pewno nie zgodzimy się na niekorzystne dla nas propozycje. Nie wiemy jak sprawy dalej się potoczą - przekazała Bożena Janicka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum