PMR: niepubliczne szpitale bazują na kontraktach z Funduszem

Autor: pmrcorporate.com/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2012 14:15

Zdecydowana większość szpitali niepublicznych w Polsce oferuje świadczenia w ramach kontraktów z NFZ - potwierdzają analizy firmy badawczej PMR zawarte w raporcie ”Rynek szpitali niepublicznych w Polsce 2012 - analiza porównawcza województw i perspektywy rozwoju”.

Nawet prywatne szpitale, które początkowo nastawiały się wyłącznie na pacjentów komercyjnych, decydują się na podpisywanie kontraktów na część oferowanych świadczeń.

- Spośród szpitali niepublicznych najwyższy kontrakt z NFZ na leczenie szpitalne w 2011 r. miało Bródnowskie Centrum Specjalistyczne w Warszawie - na ponad 137 mln zł. Ponad 128 mln zł wynosił też kontrakt Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Były to jedyne dwie lecznice niepubliczne, których kontrakt przekroczył 100 mln zł - mówi Agnieszka Skonieczna, starszy analityk rynku farmaceutycznego PMR i współautorka raportu.

Wartość kontraktów z NFZ na leczenie szpitalne w poszczególnych województwach wahała się od 11,7 mln zł (Szpital Powiatowy w Zambrowie w województwie podlaskim) do ponad 137 mln zł (Bródnowskie Centrum Specjalistyczne w Warszawie).

W opinii PMR rozwój szpitali prywatnych będzie przebiegał w kierunku powstawania dużych szpitali wielospecjalistycznych oraz placówek specjalizujących się w świadczeniach zarezerwowanych dotychczas dla szpitali publicznych (np. onkologii).

Więcej: www.pmrcorporate.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum