PFSz: do szpitali leczących osoby z COVID-19 trafiły urządzenia oczyszczające powietrze

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2020 17:35

- W związku z pandemią koronawirusa i w trosce o bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego, firma Opus Sp. z o.o. razem z koreańską firmą Coway przekazały 53 sztuki urządzeń do oczyszczania powietrza 18 polskim szpitalom udzielającym świadczeń w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 szpitalom - informuje Polska Federacja Szpitali.

Oczyszczacz powietrza; FOT. Materiały prasowe

Firma Opus Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem marki Coway w Polsce. Wspólnie z koreańską firmą Coway przekazała 53 sztuk urządzeń do oczyszczania powietrza Coway Airmega 300S szpitalom w Polsce. Łączna wartość rynkowa darowizny to prawie 122 tys. zł brutto.

Coway Airmega 300S to urządzenie bardzo kompaktowe i ciche o wysokiej wydajności (do 490 m3/h w pełnym zakresie pracy trybu auto). Urządzenia te były badane przez Uniwersytet w Seulu pod kątem skuteczności filtracji wirusów. Badania pokazują oczyszczacz ten ma skuteczność usuwania wirusów na poziomie 99,9%.

Urządzenia będą pracowały w pomieszczeniach szpitalnych, w których diagnozowani i leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 i oraz osoby przechodzą testy potwierdzające zarażenie.

Partnerem i koordynatorem projektu darowizny aparatów do oczyszczania powietrza dla polskich placówek jest Polska Federacja Szpitali. Za koordynację przedsięwzięcia ze strony PFSz odpowiadała Urszula Szybowicz, Project Manager w Polskiej Federacji Szpitali.

- Do współpracy zaprosiliśmy Polską Federację Szpitali, która jest ogromnym wsparciem merytorycznym i organizacyjnym. PFSz wytypowała te szpitale, które najbardziej potrzebują tego typu wsparcia, ale również te, których zarząd pozytywnie ocenił potencjalną skuteczność oczyszczaczy powietrza w poprawie bezpieczeństwa i komfortu dla personelu i pacjentów - mówi Łukasz Macha, Project Manager firmy Opus.

Więcej: www.pfsz.org

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum