PFS w programie wymiany menedżerów

Autor: PFS/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2013 21:40

Polska Federacja Szpitali, jako akredytowany w Polsce przedstawiciel Europejskiej Federacji Szpitali, po raz pierwszy w historii prowadzi nabór kandydatów do programu wymiany szkoleniowej menedżerów ochrony zdrowia HOPE Exchange Programme.

Jak przekazała Federacja w informacji dla prasy, celem programu jest podnoszenie kwalifikacji menedżerów związanych z rynkiem szpitalnym. Temat wiodący edycji w 2013 r. to „Bezpieczeństwo pacjenta w praktyce. Zarządzanie ryzykiem w celu poprawy jakości i bezpieczeństwa hospitalizacji pacjenta w Europie”.

Kandydaci (partycypanci) do tegorocznego programu zostali zgłoszeni z 24 krajów będących członkami HOPE. Jest ich blisko 180. Najlepsi będą mieli okazję odbyć staż w szpitalach europejskich, w których przygotowano dla nich ok. 130 miejsc.  

Szpitale zapraszające są zobowiązane do przygotowania indywidualnych programów dla partycypantów.

W Polsce będą to 4 szpitale: SPZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie - będzie gościł menedżera z Hiszpanii; Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Krakowie - przyjmie dyrektora Centrum Planowania i Organizacji Centrum Klinik Serbskich; Miejski Szpital im. K. Jonschera w Łodzi - podejmie psychologa z Hiszpanii; Szpital Powiatowy w Radomsku - zaoferował miejsce dla gościa ze Szwecji, koordynatora rozwoju zawodowego personelu szpitalnego.

Polska Federacja szpitali wydelegowała 4 partycypantów do odbycia stażu za granicą.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum