PAKS przekazały oddział szpitalowi w Nysie na potrzeby walki z COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 października 2020 17:47

Mająca swoje przedstawicielstwo w Nysie Polsko-Amerykańska Klinika Serca (PAKS) przekazała bezpłatnie swój oddział miejscowemu szpitalowi powiatowemu na potrzeby walki z COVID-19.

PAKS przekazały oddział szpitalowi w Nysie na potrzeby walki z COVID-19
Fot. materiały prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformował na konferencji prasowej w Nysie Adam Szlachta, prezes Grupy American Heart of Poland, w ramach której działają Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, sąsiadujący z nyskim szpitalem oddział, który został przekazany na potrzeby walki z COVID-19 jest dotychczasową siedzibą PAKS, który już zmienił lokalizację. Przekazane pomieszczenia zostaną przekształcone w oddział zakaźny wraz z salą intensywnego nadzoru.

- Decyzja o bezpłatnym przekazaniu pomieszczeń dla nyskiego szpitala to wyraz wsparcia w tym trudnym czasie, jakim niewątpliwie jest pandemia COVID-19. Celem Grupy AHP jest poprawa jakości leczenia, naszym priorytetem jest zdrowie i życie pacjentów i jesteśmy gotowi uczestniczyć w kolejnych inicjatywach pomocowych. Jestem przekonany, że wspólne przedsięwzięcie, złączenie sił ze szpitalem ZOZ w Nysie na potrzeby pandemii to dopiero początek długofalowej współpracy - powiedział Szlachta.

Dzięki porozumieniu, od najbliższego poniedziałku w nowych pomieszczeniach nyskiego szpitala będzie do dyspozycji pacjentów 30 łóżek i 6 miejsc intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Dyrektor nyskiego szpitala Norbert Krajczy podkreślił fakt, że podpisane między PAKS i ZOZ w Nysie porozumienie jest jednym z pierwszych w kraju partnerstw publiczno-prywatnych na rzecz walki z pandemią. - To przykład udanej współpracy podmiotu publicznego i prywatnego, która jest podwójnie cenna w tak trudnej i niestandardowej sytuacji z jaką mamy obecnie do czynienia - powiedział Krajczy.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie zaprezentował również pierwszą w województwie komorę hiperbaryczną, która po przeszkoleniu personelu może służyć także przy leczeniu chorych na COVID-19.

Marek Szczepanik (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum