PAKS nie przeniesie oddziału do Skarżyska? Proces opóźniają formalności

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2017 09:44

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zamierzały przenieść do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej całą działalność kardiologii inwazyjnej. Miało to umożliwić pozyskanie kontraktu z NFZ. Okazuje się jednak, że plany te mogą spełznąć na niczym.

PAKS nie przeniesie oddziału do Skarżyska? Proces opóźniają formalności
Władzom powiatu zależało, by uchwała jak najszybciej została opublikowana w dzienniku urzędowym woj. świętokrzyskiego Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

7 czerwca br. poinformowano, że do 2018 r. PAKS zamierzają przenieść do ZOZ całą działalność kardiologii inwazyjnej. Warunki są, miejsce też - podkreślał w Gazecie Wyborczej Krzysztof Grzegorek, dyrektor ds. medycznych szpitala w Skarżysku-Kamiennej.

Skąd taka decyzja? Wchodząca w październiku sieć szpitali praktycznie nie daje szans PAKS na kontrakt z NFZ. Najpierw jednak trzeba było dopełnić formalności.

6 czerwca rada powiatu skarżyskiego przyjęła uchwałę o zmianach organizacyjnych w szpitalu. Władzom powiatu zależało, by jak najszybciej została opublikowana w dzienniku urzędowym woj. świętokrzyskiego. Służby wojewody miały na to 30 dni.

Mimo, że uchwałę opublikowano - zgodnie z prawem - 19 czerwca, to skomplikowało sprawę i szanse na przeniesienie oddziału kardiologicznego spadły praktycznie do zera. Wszystko przez to, że NFZ musi do 27 czerwca opublikować listę szpitali w sieci.

Grzegorz Dzik, ordynator PAKS w Starachowicach przyznaje, że w takiej sytuacji uchwała wejdzie w życie 3 lipca (14 dni od opublikowania w dzienniku wojewody - GW).

PAKS zarzucają wojewodzie brak dobrej woli, ten natomiast przekonuje, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. 

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum