Outsourcing zarządzania energią elektryczną w szpitalach sposobem na kryzys i inflację? Ekspert wyjaśnia

Autor: Jacek Janik • Źródło: Rynek Zdrowia01 grudnia 2022 17:00

Jak przekonuje Wojciech Ciołek, wiceprezes zarządu Impel Synergies z Grupy Impel, w czasach trudnej sytuacji dla placówek ochrony zdrowia: rosnących cen energii i wysokiej inflacji, współpraca ze sprawdzonym partnerem zewnętrznym placówek ochrony zdrowia może przynieść wymierne korzyści.

Outsourcing zarządzania energią elektryczną w szpitalach sposobem na kryzys i inflację? Ekspert wyjaśnia
Sprawdzony partner zewnętrzy może pomóc zaoszczędzić placówkom zdrowia pieniądze np. za pra. Fot. PTWP
  • Korzystając z nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań sprawdzony partner zewnętrzy placówek ochrony zdrowia może przynieść im wymierne korzyści ekonomiczne
  • W dobie rosnących cen energii dobrym rozwiązaniem na oszczędności jest wykorzystanie kompleksowego rozwiązania Prognosis, pozwalającego na outsourcing zarządzania energią elektryczną w placówce czy sieci placówek ochrony zdrowia
  • System Prognosis pełni funkcję „Wirtualnego Energetyka”, który stale zarządza polityką energetyczną, weryfikuje i analizuje ponoszone koszty, wprowadza korekty, nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem energetycznym firmy

Jak zaoszczędzić na energii elektrycznej w szpitalu czy przychodni?

- Sprawdzony partner potrafi pomóc zaoszczędzić pieniądze szpitalom, wykorzystując nowoczesne technologie, rozwiązania innowacyjne i unikatowe. Firma Impel od ponad 30 lat świadczy różnego rodzaju usługi w sektorze ochrony zdrowia – to sprzątanie, żywienie czy techniczne utrzymanie nieruchomości. Od kilku lat także z powodzeniem świadczymy usługi w zakresie oszczędności w rachunkach za energię elektryczną – mówi Wojciech Ciołek, wiceprezes zarządu Impel Synergies.

Dodaje: - Dysponujemy nowoczesnym rozwiązaniem Prognosis Box, które w sposób absolutnie transparentny, bezpieczny i legalny pozwala na realne zaoszczędzenie od kilku nawet do kilkudziesięciu procent kosztów dystrybucji energii eklektycznej. Nasz klient, bez żadnych nakładów inwestycyjnych, już po pierwszym kwartale oszczędza pieniądze. To odpowiedź na podwyżki i zmiany na rynku dostaw energii elektrycznej, z której skorzystało już 40 klientów z sektora szpitalnego.

System Prognosis jest kompleksowym rozwiązaniem, pozwalającym na outsourcing zarządzania energią elektryczną w całej sieci placówek klienta. Składają się nań urządzenie Prognosis-Box do zdalnego odczytu liczników energii elektrycznej oraz aplikacja do zarządzania procesem. System pełni funkcję Wirtualnego Energetyka, który stale zarządza polityką energetyczną, weryfikuje i analizuje ponoszone koszty, wprowadza korekty, nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem energetycznym firmy.

Jak podkreśla wiceprezes Impel Synergies, rosną też potrzeby placówek ochrony zdrowia na przeprowadzanie audytów energetycznych oraz na certyfikację budynków, która także ma wpływ na optymalizację kosztów.

Dzisiaj, jak podkreśla wiceprezes Ciołek, dostrzegalną wartością dla placówek ochrony zdrowia jest zintegrowanie różnych usług w budynku szpitala czy kompleksie przychodni. Odpowiedzią na te potrzeby jest zintegrowana obsługa nieruchomości, która łączy w jeden pakiet kilka obszarów działalności usługowej, pod jednym managerem, co sprzyja optymalizacji wszystkich tych procesów.

- To kolejny obszar, w którym można uzyskać oszczędności i osiągnąć podwyższenie jakości usług – podkreśla Wojciech Ciołek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze