Otwock: nowa prezes PCZ. Plan naprawczy w lipcu, ale konflikty są już teraz

Autor: iotwock.info/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2019 10:48

Od 16 kwietnia br. spółką Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku kieruje - jako prezes zarządu - Ewa Pełszyńska. Przez ostatnie dwie dekady zarządzała Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalem Klinicznym UCK WUM przy ul. Banacha w Warszawie. W lipcu br. zarząd ma przedstawić Radzie Powiatu Otwockiego szczegóły planu naprawczego, jednak już teraz pojawiają się sygnały o konfliktach z członkami średniego personelu medycznego.

Otwock: nowa prezes PCZ. Plan naprawczy w lipcu, ale konflikty są już teraz
Według nowej prezes szpital potrzebuje inwestycji, zmian organizacyjnych i naprawy wizerunku Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Nowa prezes uważa, że placówka wymaga wielu zmian, należy jednak zachować wszystkie istniejące oddziały. Według niej szpital potrzebuje też inwestycji, zmian organizacyjnych i naprawy wizerunku, m.in. poprzez poprawę obsługi pacjenta na izbie przyjęć.

Tymczasem - jak informuje lokalny serwis iotwock.info - jeden z pielęgniarzy zatrudnionych na izbie przyjęć PCZ zaalarmował, że cały średni personel medyczny nie otrzymał wynagrodzenia za marzec. Po nieudanych próbach uzyskania odpowiedzi od przełożonych zwrócił się o interwencję do wicestarosty

Niepokój wzbudził też nowy harmonogram dyżurów lekarskich, według którego od 16 maja na oddziale chirurgicznym i ginekologicznym miało być po jednym lekarzu. A to w konsekwencji - jak twierdzi pracownik szpitala - nakłada zbyt dużą odpowiedzialność na tych, którzy będą pracować na oddziałach oraz na izbie przyjęć. "Pani prezes nie rozmawia z nami, pracownikami" - napisał w liście do wicestarosty.

9 maja został on zwolniony z PCZ.

Jak twierdzi prezes Pełczyńska, kłopoty z terminowym wypłaceniem wynagrodzeń dla pracowników spowodowane były problemami systemowymi i "majówką", ale pensje wszyscy już otrzymali. Dodaje, że sprawa dotycząca organizacji dyżurów lekarskich jest wyłącznie na etapie planowania, a nie wdrażania. Podsumowuje, że umowa z pielęgniarzem została rozwiązana, bo "takie ma pracodawca prawo".

Więcej: iotwock.info

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum