Oświęcim: w ZLA ubywa pacjentów

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2013 09:16

Tylko w ciągu ostatniego roku lista pacjentów Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego, zespołu przychodni medycznych w Oświęcimiu, zmniejszyła się o 1300 osób. Przekłada się to na pieniądze z NFZ. W tym roku jest to o 130 tys. zł mniej.

Oświęcim: w ZLA ubywa pacjentów

Dlatego szef oświęcimskiego ZLA, Wojciech Wokulski, odwołuje się do lokalnego patriotyzmu pacjentów i przekonuje w Gazecie Krakowskiej, że wystarczy tylko podpis na formularzu deklaracji, aby pieniądze, które każdy odprowadza w składkach zdrowotnych, wróciły do Oświęcimia.

ZLA próbował w minionych latach różnych metod, aby przekonać mieszkańców do składania deklaracji. Pielęgniarki odwiedzały pacjentów w domach, przychodnie wysyłały korespondencję z deklaracjami w oklejonej już znaczkami kopercie zwrotnej. Skutek był marny.

Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Oświęcimiu obejmuje podstawową opieką zdrowotną ok. 40 tys. mieszkańców. W 2000 roku, gdy powstał, było ich 43 tysiące. W jego ramach działa sześć przychodni. Ostatnio z jego rejestrów ubyło 1300 osób. Powody były różne: zgony, wyjazdy za granicę, brak aktualnych deklaracji pacjentów do lekarzy, pielęgniarek środowiskowych i położnych.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum