Oświęcim: problemy z prądem

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2009 11:45

W Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu często dochodzi do awarii sieci energetycznej, niestety...

Na modernizację sieci elektrycznej szpital nie ma pieniędzy. Na 40–letni agregat prądotwórczy nie można raczej liczyć. Na zakup nowego też nie ma środków. Kosztuje 850 tys. złotych.

Kilka miesiecy temu na skutek awarii, szpital był pozbawiony prądu przez 8 godzin. Konieczna była ewakuacja pacjentów. Szpitalny agregat może pracować jedynie od 1 do 1,5 godziny. W dodatku jego moc nie gwarantuje zasilania dla wszystkich części szpitala.

– Obecnie nie mamy do niego podłączonej hemodynamiki, do tego dochodzi nowy oddział intensywnej opieki medycznej na 8 łóżek, a za jakiś czas oddamy do użytku nowy blok operacyjny – wymienia dyrektor szpitala, Sabina Bigos–Jaworowska.

Organ założycielki placówki będzie szukał możliwości sfinansowania zakupu agregatu. Zastanawia się nad uzyskaniem pieniędzy z funduszu ochrony środowiska. Awarie sieci elektrycznych są nieuniknione.

– Do tej pory nie wynaleziono niezawodnego sposobu przesyłania prądu – twierdzi Wojciech Janczyk, rzecznik Łódzkiego Zakładu Energetycznego.

Jego zdaniem, dlatego między innymi szpitale muszą mieć sprawne agregaty.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum