Ostrowiec: w szpitalu nie ma pieniędzy na wypłaty

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2019 09:28

ZOZ Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim znalazł się w dramatycznej sytuacji. Pieniędzy brakuje dosłownie na wszystko. Zarządzający placówką zdecydowali, że pracownicy styczniową pensję dostaną w lutym w dwóch transzach.

Ostrowiec: w szpitalu nie ma pieniędzy na wypłaty
Pierwsza rata zaległego wynagrodzenia trafi na konta pracowników do 10 lutego, druga do końca miesiąca. Fot. PTWP

Szpital jest w trudnej sytuacji już od dłuższego czasu. Strata placówki za ubiegły rok, kiedy szpitalem kierował dyrektor Rafał Lipiec, wynosiła ok. 16 milionów złotych. Dyrektor złożył rezygnację, a jego umowa wygasa 31 marca.

Powiat powołał na p.o dyrektora Aldonę Jarosińską, która musi teraz opracować plan naprawczy szpitala. Do pomocy przy  tym zadaniu ma być oddelegowany jeden z pracowników starostwa. Długi szpitala dziś sięgają 50 milionów złotych. Jarosińska zdecydowana jest racjonalizować koszty, a do tego będzie trzeba m.in ograniczyć koszty osobowe.

Na problemy z wypłatą pensji pracowniczej ma też wpływ odmowa Narodowego Funduszu Zdrowia częściowego fakturowania szpitali za wykonane zabiegi i usługi - informuje Echo Dnia.

Dyrekcja zapowiada, że pierwsza rata zaległego wynagrodzenia trafi na konta pracowników do 10 lutego, druga do końca miesiąca. Nie wyklucza się też, że i w kolejnych miesiącach pensje zostaną wypłacone z opóźnieniem.

Więcej: echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum