Ostrowiec Świętokrzyski: w szpitalu brakuje kadr i pieniędzy, ale komercjalizacji nie będzie

Autor: naostro.info/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2019 09:21

Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim w roku 2019 ma zamknąć stratą w wysokości 24 mln zł. Lecznica zmaga się też z problemami kadrowymi - brakuje anestezjologów, internistów, neurologów, okulistów i wielu innych specjalistów. Jak jednak zapewnia dyrekcja, nie ma planów przekształcenia szpitala w spółkę.

Ostrowiec Świętokrzyski: w szpitalu brakuje kadr i pieniędzy, ale komercjalizacji nie będzie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim pilnie poszukuje lekarzy specjalistów w dziedzinie: anestezjologia i intensywna terapia, choroby wewnętrzne, medycyna ratunkowa, neurologii, lekarzy do pracy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym" - czytamy na stronie szpitala.

Dyrekcja póki co zapewnia, że nie ma konkretnych planów dotyczących likwidacji oddziałów. "Jeżeli zaistnieją przesłanki by podejmować takie decyzje, dopiero wtedy mogą być wdrażane odpowiednie zmiany organizacyjne" - informuje.

Lokalny serwis naostro.info zapytał dyrekcję o środki zewnętrzne, jakie pozyskał szpital w całym 2018 r. i od 1 stycznia do 31 maja 2019 r. W roku 2018 była to łączna kwota 4,23 mln zł (2,19 mln zł z powiatu ostrowieckiego i 2,04 mln zł z resortu zdrowia). Z kolei w roku 2019 (do końca maja) szpital pozyskał niecałe 790 tys. zł.

Serwis  zauważa, że plan finansowy sporządzony w marcu br. na rok 2019 został negatywnie zaopiniowany przez radę społeczną, a w kwestii planu naprawczego brakuje konkretów. Pyta też, czy o planie naprawczym szpitala usłyszymy dopiero na wrześniowej sesji rady powiatu ostrowieckiego i czy nie będzie za późno na ratowanie placówki.

Więcej: naostro.info

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum