Radio Kielce/ Rynek Zdrowia | 29-10-2019 19:39

Ostrowiec Świętokrzyski: szpital zaciągnie 27-milionowy kredyt w parabanku

Rada społeczna ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim wyraziła zgodę na zaciągniecie przez lecznicę kredytu w wysokości 27 mln zł. Pożyczka ma pochodzić z parabanku.

Zaciągnięcie kredytu to jeden z punktów planu naprawczego Fot. Archiwum

Od głosu wstrzymał się Krzysztof Ołownia, w minionej kadencji przewodniczący rady społecznej szpitala. Jak twierdzi, tak dużych kredytów nie zaciągano wcześniej jednorazowo (33 mln zł w latach 2013-2018, a nie w ciągu jednego roku). Zauważył również, że nie są znane szczegóły planu naprawczego szpitala - informuje Radio Kielce.

Wątpliwości wyrażał także Józef Grabowski, były dyrektor placówki, obecnie członek rady społecznej, który jednak ostatecznie zagłosował za wzięciem kredytu.

Zaciągnięcie kredytu to jeden z punktów planu naprawczego zaakceptowanego przez zarząd powiatu w ubiegłym tygodniu. Zakłada spłatę kilkuset wierzycieli, wobec których lecznica ma też przeterminowane długi. Kredyt ma pomóc zatrzymać spiralę zadłużenia i zamienienie kilkuset drobnych długów na jeden większy. Zdaniem dyrekcji, pozwoli to poprawić płynność finansową.

Więcej: radio.kielce.pl