Ostrów Wielkopolski: dyrektor szpitala apeluje o pomoc w utworzeniu oddziału covidowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2020 07:31

W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim ma powstać trzeci oddział covidowy. Jednak sytuacja finansowa tej placówki jest dramatyczna. - Brakuje pieniędzy na uruchomienie oddziału – powiedział PAP dyrektor Dariusz Bierła.

Ostrów Wielkopolski: dyrektor szpitala apeluje o pomoc w utworzeniu oddziału covidowego
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła zaapelował o pomoc do przedsiębiorców oraz ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe w uruchomieniu trzeciego oddziału covidowego.

"Bez wsparcia finansowego stworzenie i wyposażenie oddziału przekracza możliwości finansowe szpitala. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i aparatury medycznej, w tym przede wszystkim łóżek, kardiomonitorów, respiratorów oraz środków ochrony indywidualnej" - napisał w wystosowanym apelu Dariusz Bierła, dyrektor ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

Dyrektor wyjaśnił, że utworzenie trzeciego oddziału jest konieczne. "Pacjenci w kilkadziesiąt godzin zajęli dwa oddziały covidowe, na których jest 65 łóżek. Codziennie zgłaszają się nowi chorzy, którzy wymagają leczenia szpitalnego" - poinformował Bierła.

Dlatego, jak powiedział, trwają prace nad przygotowywaniem trzeciego oddziału, który będzie funkcjonował w miejsce wygaszonego oddziału psychiatrycznego. Powstanie tam 60 łóżek.

Dodał, że na oddziałach covidowych brakuje nie tylko sprzętu, ale też personelu.

Ewa Bąkowska (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum