Ostrołęka: o 37 łóżek mniej w szpitalu specjalistycznym

Autor: eostroleka.pl/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2019 10:10

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce im. dr. J. Psarskiego zredukowano liczbę łóżek z 564 do 527. Zgodnie z obowiązującymi od nowego roku przepisami, placówka musiała dostosować normę zatrudnienia pielęgniarek i położnych do liczby łóżek na oddziałach.

Ostrołęka: o 37 łóżek mniej w szpitalu specjalistycznym
Mniej łóżek mają obecnie oddziały: wewnętrzny, chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczny, dziecięcy, urologiczny, laryngologiczny i płucny. Fot. Shutterstock

 W przypadku Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, gdzie dotychczas były 564 łóżka, oznaczało to zwiększenie zatrudnienia o blisko 20 etatów.

- Zapadła decyzja o zmniejszeniu liczby łóżek. Nie zatrudniamy dodatkowych pielęgniarek z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że brak jest na lokalnym rynku pracy wykwalifikowanych pielęgniarek, a po drugie ze względu na koszt, który oszacowaliśmy na kwotę około 1,5 miliona złotych w skali roku– powiedział portalowi eOstroleka.pl Włodzimierz Kucharski, wicedyrektor ostrołęckiego szpitala.

W efekcie zmian, mniej łóżek mają obecnie oddziały: wewnętrzny, chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczny, dziecięcy, urologiczny, laryngologiczny i płucny.

Dla szpitala oznacza to spore utrudnienia. Potrzebne będzie szybsze i bardziej ekonomiczne, sprawniejsze prowadzenie całego procesu diagnostyczno-leczniczego, by przy mniejszej liczbie łóżek wyleczyć tą samą ilość pacjentów - deklarował dyrektor Kucharski.

Więcej: eostroleka.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum