Ostrołęka: miasto przymierza się do przejęcia terenów byłego szpitala

Autor: Tygodnik Ostrołęcki/ Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2019 12:57

Urząd Miasta w Ostrołęce zamierza przejąć teren starego szpitala w tym mieście. Pierwszym etapem ma być przejęcie działającego w jednym ze szpitalnych budynków zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego.

Ostrołęka: miasto przymierza się do przejęcia terenów byłego szpitala
Samorządowcy już planują kolejne etapy działania Fot. Archiwum

Jak wyjaśniał podczas sesji Rady Miasta prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, warunkiem przejęcia terenu, który należy do samorządu województwa mazowieckiego, jest utrzymanie tam działalności leczniczej. Prezydent dodał, że miasto nie musiałoby dopłacać do zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, który miałby funkcjonować w budynku starego oddziału zakaźnego, gdyby jednostka ta liczyła 50-60 łóżek - informuje Tygodnik Ostrołęcki.

Łukasz Kulik wskazywał, że jeżeli chodzi o samo funkcjonowanie zakładu, lada dzień powinna być znana informacja o wysokości kontraktu z NFZ. Jeśli chodzi o pracowników, w zakładzie miałyby zostać osoby, które pracują tam obecnie.

Prezydent planuje pozyskanie w br. środków na adaptację budynku oddziału zakaźnego i na wyposażenie jednostki. Wyjaśnia, że jej obecny zły wynik finansowy wynika z dużych kosztów stałych, których przy 36 łóżkach (tyle w zakładzie jest w tej chwili) nie da się pokryć. Przy 60 łóżkach sytuacja się zmieni.

Więcej: to.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum