Ostrołęka: kardiolodzy i radiolodzy zostają w szpitalu

Autor: eostroleka.pl/RynekZdrowia • • 02 lipca 2014 10:14

Dyrekcji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce udało się zażegnać konflikt z kardiologami i radiologami. Pracowali oni krócej niż pozostała kadra lekarska ze względu na przepisy o pracy w trudnych warunkach. Od 2 lipca mają pracować dłużej, ale na nowych warunkach pracy i płacy.

Ustawa, która wydłuża czas pracy kardiologów, radiologów oraz patomorfologów z 5 godzin do 7 godzin i 35 minut dziennie zobowiązuje dyrektorów szpitali do przedstawienia lekarzom tych specjalności nowych warunków pracy i płacy. Lekarze (14 kardiologów i radiologów) nie chcieli ich jednak zaakceptować.

Dyrekcja szpitala szukała innego rozwiązania. Próbowano m.in. ściągnąć pracowników z innych szpitali lub zatrudnić zewnętrzne firmy do obsługi oddziałów. Okazało się jednak, że, nikt nie był zainteresowany pracą w Ostrołęce i nad oddziałami kardiologii i radiologii zawisło widmo paraliżu.

Pracodawca zmuszony został do ustępstw. Czterech kardiologów podpisało trzyletnie kontrakty, jeden - wszczepiający dotychczas rozruszniki serca - definitywnie zrezygnował. Z częścią radiologów podpisano nowe, trzymiesięczne kontrakty zaś z pozostałymi umowy o pracę na zmienionych warunkach.

Więcej: www.eostroleka.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum