Ostrołęka: jest oddział onkologii; będzie kontrakt?

Autor: Tygodnik Ostrołęcki/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2013 13:33

W powiecie ostrołęckim oraz części ostrowskiego, przasnyskiego i makowskiego w ciągu roku jest około 1200 - 1300 pacjentów kwalifikujących się do leczenia na oddziale onkologicznym szpitala w Ostrołęce. Na razie jednak pacjenci muszą jeździć po pomoc do innych placówek.

Ostrołęka: jest oddział onkologii; będzie kontrakt?

W strukturach Mazowieckiego Szpitala Specjalistyczngo im. Pisarskiego w Ostrołęce istnieje oddział onkologiczny z 17 łóżkami, poradnia onkologiczna i oddział dzienny. Na oddziale dziennym możliwe jest prowadzenie chemioterapii - o ile sfinansuje ją NFZ.

Na razie szpital oczekuje na kontrakt w zakresie leczenia onkologicznego. Część pacjentów, z tych którzy już mogliby się leczyć w Ostrołęce, musi jeździć do innych szpitali.

Najbliższe oddziały prowadzące chemioterapię znajdują się w Łomży, Ciechanowie i Warszawie. Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu najczęściej jeżdżą do stolicy - podaje Tygodnik Ostrołęcki. Wprawdzie tam na chemioterapię nie trzeba szczególnie długo czekać, ale dojazd do warszawskich szpitali jest uciążliwy, a warunki oferowane w zapełnionych do granic możliwości placówkach są złe.

W styczniu tego roku oddział onkologiczny w ostrołęckim szpitalu został zarejestrowany u wojewody. To ostatni element skomplikowanej procedury uruchomienia oddziału. Brakuje jeszcze tylko kontraktu.

Więcej: www.to.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum