W powiecie ostrołęckim oraz części ostrowskiego, przasnyskiego i makowskiego w ciągu roku jest około 1200 - 1300 pacjentów kwalifikujących się do leczenia na oddziale onkologicznym szpitala w Ostrołęce. Na razie jednak pacjenci muszą jeździć po pomoc do innych placówek.
W strukturach Mazowieckiego Szpitala Specjalistyczngo im. Pisarskiego w Ostrołęce istnieje oddział onkologiczny z 17 łóżkami, poradnia onkologiczna i oddział dzienny. Na oddziale dziennym możliwe jest prowadzenie chemioterapii - o ile sfinansuje ją NFZ.
Na razie szpital oczekuje na kontrakt w zakresie leczenia onkologicznego. Część pacjentów, z tych którzy już mogliby się leczyć w Ostrołęce, musi jeździć do innych szpitali.
Najbliższe oddziały prowadzące chemioterapię znajdują się w Łomży, Ciechanowie i Warszawie. Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu najczęściej jeżdżą do stolicy - podaje Tygodnik Ostrołęcki. Wprawdzie tam na chemioterapię nie trzeba szczególnie długo czekać, ale dojazd do warszawskich szpitali jest uciążliwy, a warunki oferowane w zapełnionych do granic możliwości placówkach są złe.
W styczniu tego roku oddział onkologiczny w ostrołęckim szpitalu został zarejestrowany u wojewody. To ostatni element skomplikowanej procedury uruchomienia oddziału. Brakuje jeszcze tylko kontraktu.
Więcej: www.to.com.pl