OZZL/Rynek Zdrowia | 11-10-2018 18:55

Ostrołęka: 42 lekarzy złożyło wypowiedzenia umowy o pracę, kilka oddziałów szpitala zostanie zamkniętych?

Obecnie 42 lekarzy złożyło wypowiedzenia umów o pracę, co z dniem 30 listopada 2018r. doprowadzi do zamknięcia lub poważnego ograniczenia działalności niektórych oddziałów szpitalnych - czytamy w komunikacie Oddziału Terenowego OZZL w Mazowieckim Szpitalu Specjalistyczny w Ostrołęce.

Autorzy komunikatu dodają, że oczekiwania lekarzy są doskonale znane władzom szpitala i w pierwszej kolejności dotyczą organizacji i warunków pracy. Fot. Archiwum

''Wieloletnie zaniedbania oraz zaniechania ze strony Kierownictwa Szpitala doprowadziły do najbardziej dramatycznej sytuacji kadrowej w historii ostrołęckiego Szpitala. Systematyczny odpływ Lekarzy specjalistów prowadzi do zamykania/ograniczania działalności kolejnych poradni specjalistycznych i oddziałów szpitalnych i rosnące zagrożenie dla Pacjentów w trakcie leczenia'' - podaje OT OZZL w szpitalu w Ostrołęce.

Jak dowiadujemy się z komunikatu, ''obecnie 42 lekarzy złożyło wypowiedzenia umów o pracę. Co z dniem 30 listopada 2018 r. doprowadzi do zamknięcia lub poważnego ograniczenia działalności następujących oddziałów szpitalnych:
Oddział Chorób Wewnętrznych
Oddział Kardiologii
Oddział Obserwacyjno- Zakaźny
Oddział Neurologii…
… a Związek Zawodowy Lekarzy dostaje sygnały o gotowości do złożenia wypowiedzeń również na innych oddziałach w najbliższym czasie''.

Autorzy komunikatu dodają, że oczekiwania lekarzy są doskonale znane władzom szpitala i w pierwszej kolejności dotyczą organizacji i warunków pracy, zabezpieczenia pracy przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych, a w ostatniej kwestii płacowych.

Więcej: www.ozzl.org.pl