×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Ordynator odszedł, lekarze złożyli wypowiedzenia. Zagrożone funkcjonowanie oddziałów

Autor: oprac. MP • Źródło: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia12 stycznia 2022 14:00

Z końcem roku odszedł ordynator, a dwóch lekarzy złożyło wypowiedzenia. W związku z tym od lutego szpital w Krasnymstawie może zawiesić działalność oddziału pediatrycznego. Z powodu braku specjalistów zagrożone jest również funkcjonowanie neonatologii.

Ordynator odszedł, lekarze złożyli wypowiedzenia. Zagrożone funkcjonowanie oddziałów
Od lutego szpital w Krasnymstawie zawiesi dwa oddziały? (fot. ilustracyjne) Fot. AdobeStock
 • Działalność oddziału pediatrii w szpitalu w Krasnymstawie stoi pod znakiem zapytania - informuje Dziennik Wschodni
 • Z końcem roku odszedł ordynator, a dwóch lekarzy złożyło wypowiedzenia
 • Jeżeli dyrekcja nie znajdzie kolejnych specjalistów, od lutego oddział może zostać zawieszony. Zagrożona jest również działalność oddziału neonatologicznego
 • To kolejny szpital na Lubelszczyźnie, który w ostatnim czasie boryka się z problemami kadrowymi z powodu braku specjalistów

Ordynator odszedł, lekarze złożyli wypowiedzenia

Oddziałowi dziecięcemu szpitala w Krasnymstawie grozi zawieszenie. Z końcem roku dotychczasowy ordynator odszedł na emeryturę, a dwóch lekarzy specjalistów złożyło wypowiedzenia.

- Do końca tego miesiąca (stycznia - przyp. red.) mamy zabezpieczoną opiekę nad pacjentami. Prowadzimy rozmowy z lekarkami specjalistkami, które złożyły wypowiedzenia. Mamy nadzieję, że je wycofają. Rozmawiamy również z innymi lekarzami, między innymi z Ukrainy - tłumaczy Andrzej Jarzębowski, dyrektor szpitala w Krasnymstawie, cytowany przez Dziennik Wschodni.

Dwa oddziały zagrożone. Szpital w Krasnymstawie zawiesi pediatrię?

Dyrektor placówki liczy na lekarzy rezydentów pracujących w placówce.

- Na oddziale mamy ich trzech. Jeden z nich, który za chwilę uzyska tytuł specjalisty, ma umowę do końca miesiąca. Mamy nadzieję, że zostanie dłużej w naszym szpitalu. Niestety specjalistów w dziedzinie pediatrii bardzo trudno pozyskać, nie tylko w naszym województwie, ale w całym kraju - tłumaczy Andrzej Jarzębowski.

Jak zauważa dyrektor, "większość z nich wybiera pracę w POZ, ze względu na lepsze zarobki i mniejsze obciążenie, bo nie ma konieczności dyżurowania".

Szpital od listopada poszukuje nowego ordynatora. Ogłosił też nabór na lekarzy pediatrów/neonatologów. Szef placówki wyjaśnia, że pediatria ma wspólne dyżury z neonatologią i przy braku specjalistów na jednym oddziale będzie też problem z drugim. Może też dojść do wstrzymania przyjmowania porodów.

Kryzys pediatrii na Lubelszczyźnie

Przypomnijmy, że na Lubelszczyźnie problemy z oddziałami pediatrycznymi są od dłuższego czasu.

Od lipca 2021 roku zawieszony jest oddział pediatryczny w szpitalu w Zamościu, który od maja nie może znaleźć specjalistów.

Z powodu braków kadrowych w ostatnich miesiącach zawieszone były także przyjęcia dzieci w szpitalach we Włodawie oraz Lubartowie.

Pierwszy z nich wznowił działanie oddziału pediatrycznego 15 listopada. W Lubartowie pacjenci ponownie mogą skorzystać z opieki od 1 grudnia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNER SERWISU
  partner serwisu

  Najnowsze