Opolszczyzna zyskała drugi szpital kliniczny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2019 18:45

Radni sejmiku województwa opolskiego przyjęli we wtorek (22 stycznia) uchwałę o zmianie nazwy i regulaminu Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, dodając do nazwy przymiotnik "kliniczny". To druga taka, obok USK, placówka medyczna w regionie.

Opolszczyzna zyskała drugi szpital kliniczny
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu może kszałtcić w przyszłości lekarzy - mówił wicemarszałek Roman Kolek. Fot. PTWP

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze i doświadczeniu z zakresu opieki nad matką i dzieckiem może w przyszłości kształcić lekarzy pobierających naukę na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Opolskiego, uzupełniając ofertę Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu - powiedział na konferencji prasowej wicemarszałek województwa Roman Kolek.

- Nasz szpital ginekologiczno-położniczy ma najwyższy, trzeci stopień referencji. Zmiana jego nazwy przez dodanie przymiotnika ''kliniczny'' to jedynie uhonorowanie już istniejącego zespołu specjalistów z zakresu medycyny, dysponującego wiedzą i sprzętem pozwalającym na zaliczenie go do grona najlepszych w kraju - powiedział wicemarszałek.

Szpital współpracuje od lat z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu w kształceniu pielęgniarek i położnych. Rozpoczął też współpracę z Uniwersytetem Opolskim. Jednocześnie radni zmienili statut szpitala, wprowadzając do jego struktury organizacyjnej referencyjny ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum