Opolskie: zbierają podpisy w obronie szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2010 09:54

Pacjenci Szpitala Reumatologicznego-Rehabilitacyjnego w Pokoju zebrali 800 podpisów w obronie placówki, która nie dostała części kontraktu na 2011 rok.

Opolskie: zbierają podpisy w obronie szpitala

W Pokoju leczą się m.in. pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS), którzy dowiedzieli się właśnie, że czekają ich dojazdy do Samodzielnego Publicznego Zespołu Szpitali Pulmonologiczno-Reumatologicznych w Kup, w strukturach którego działa także placówka w Pokoju.

Wielu pacjentów z RZS nie ma ochoty leczyć się w Kup, gdzie przebywają m.in. chorzy na gruźlicę. Kilkaset osób podpisało zatem protest przeciwko – jak to określają – likwidacji szpitala, który skierowali do marszałka województwa.

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ uspokaja, że pacjenci z RZS są w Kup zupełnie bezpieczni. Ponadto szpital w Pokoju nie otrzymał kontraktu na pododdział reumatologiczny, ponieważ nie spełnia niektórych warunków (brakuje np. RTG i laboratorium). Może jednak przystąpić do uzupełniającego konkursu, w którym wymagania będą mniejsze, choć finansowanie także. Uzyskanie kontraktu w drugim rozdaniu to w zasadzie tylko formalność.

WIęcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum