Opolskie: trwają prace nad programem naprawczym dla głubczyckich lecznic

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2012 13:51

Władze powiatu głubczyckiego szykują plan naprawczy dla głubczyckiego ZOZ-u. To efekt audytu przeprowadzonego przez specjalistyczną firmę zewnętrzną. Jego wyniki zostały przedstawione radnym i władzom na ostatniej sesji rady powiatu.

Zgodnie z poaudytowymi wnioskami, aby ZOZ nie przynosił strat należałoby zwolnić 74 osoby w głubczyckim szpitalu, zlikwidować wiejski ośrodek zdrowia w Lisięcicach, oddział położniczy w Głubczycach i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kietrzu.

Józef Kozina, starosta głubczycki nie zgadza się na wdrożenie wszystkich zmian podanych przez audytora - podaje Nowa Trybuna Opolska.

Starosta zapewnia, że mimo sugestii audytorów, nie będzie likwidacji oddziału położniczego. Także kietrzański ZOL nie zostanie zlikwidowany a jedynie przeniesiony do szpitala. W jego miejscu zarząd powiatu chce uruchomić Dom Pomocy Społecznej. W pierwszej kolejności możliwość zatrudnienia dostaną tam osoby zwalniane ze szpitala.

Starostwo nie chce też zamykać ośrodka zdrowia w Lisięcicach. Co najwyżej zostanie on przekształcony w placówkę niepubliczną.

Jak pisze gazeta, firma przeprowadzająca audyt zaleciła również, by szpital przekształcić w spółkę prawa handlowego.

Więcej: http://www.nto.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum