Opolskie: szpitale wojewódzkie - specjalizacja zamiast konkurencji?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2011 12:45

Wicemarszałek Roman Kolek uważa, że szpitale wojewódzkie nie powinny ze sobą konkurować. Proponuje, by przesunąć pieniądze między lecznicami, koncentrując je na usługach.

Opolskie: szpitale wojewódzkie - specjalizacja zamiast konkurencji?
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", wicemarszałek województwa opolskiego wskazał, że pieniądze na rehabilitację neurologiczną prowadzoną przez Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie należy przesunąć do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. ks. bp. Józefa Nathana w Branicach i tam ją skomasować, a placówce korfantowskiej dołożyć w zamian na endoprotezoplastykę.

Według Kolka przesunięcia środków byłyby korzystne z punktu widzenia opolskiego pacjenta. W szpitalu w Branicach kontrakt na rehabilitację neurologiczną wystarcza zaledwie do wykorzystania połowy możliwości. Korfantów ma bardzo duże doświadczenie w rehabilitacji neurologicznej, ale obecnie dominuje tam rehabilitacja narządów ruchu. W ramach rekompensaty lecznica otrzymałaby pieniądze na zabiegi endoprotezoplastyki.

Dyrektorzy z Korfantowa i Branic są jednak ostrożni wobec pomysłu wicemarszałka. Podobnie jak Opolskie OW NFZ, któremu nie pozostały nam żadne wolne środki na endoproteozoplastykę.

Więcej: www.gazeta.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum