Opolskie: szpitale w Prudniku i Kluczborku zawieszają działalność oddziałów położniczych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2019 15:54

Szpital powiatowy w Prudniku oraz szpital powiatowy w Kluczborku zawieszają pracę oddziałów ginekologiczno-położniczych - poinformował Opolski Oddział Wojewódzki NFZ.

Opolskie: szpitale w Prudniku i Kluczborku zawieszają działalność oddziałów położniczych
Przyczyną jest brak wystarczającej kadry lekarskiej oraz mała liczba urodzeń Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje Fundusz, oddział ginekologiczno-położniczy w Prudnickim Centrum Medycznym S.A. zawiesza działalność z dniem 16 stycznia. Leżące po drugiej stronie województwa Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku zawiesza działalność oddziału ginekologiczno-położniczego i oddziału neonatologii od 8 lutego.

W obydwu przypadkach powodem zawieszenia pracy oddziałów na dwa tygodnie jest brak wystarczającej kadry lekarskiej oraz mała liczba urodzeń. W ub.r. w kluczborskim szpitalu przyjęto 284 porody, a w Prudniku około 340. Efektem małej liczby urodzeń są wyniki finansowe placówek, które muszą dopłacać do działalności oddziałów. Z kolei kadra medyczna przenosi się do większych szpitali, gdzie może liczyć na lepsze warunki pracy.

Dla szpitala w Kluczborku to kolejne w ostatnich miesiącach wstrzymanie części działalności. W ubiegłym roku dwukrotnie zawieszano pracę oddziału internistycznego, na którym brakowało odpowiedniej obsady lekarskiej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum