Opolskie: szpitale w Kluczborku i Głuchołazach nadal bez interny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2018 17:08

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ pozytywnie zaopiniował decyzję o kolejnym zawieszeniu działania oddziałów wewnętrznych w szpitalach w Kluczborku i Głuchołazach - poinformowała PAP Anna Pyziak z NFZ w Opolu.

Szpitale w Głuchołazach i Kluczborku zawiesiły działanie oddziałów z powodu braku lekarzy. Fot. Archiwum

Podlegające samorządom powiatowym szpitale w Głuchołazach i Kluczborku zawiesiły działanie swoich oddziałów wewnętrznych z powodu braku lekarzy. W Głuchołazach interna nie działa od początku kwietnia. W Kluczborku oddział zawieszono na początku maja, kiedy zespół lekarek obsługujących szpital niespodziewanie przeniósł się do sąsiadującego z Kluczborkiem powiatowego szpitala w Oleśnie.

Mimo ofert obejmujących mieszkanie i pensje rzędu kilkunastu tysięcy złotych, chętnych do pracy w obydwu szpitalach nadal nie ma. W tej sytuacji NFZ w Opolu wydał pozytywną opinię na przedłużenie przerwy w udzielaniu świadczeń w Kluczborku do 25 czerwca 2018 r. natomiast w Głuchołazach do 30 czerwca 2018 r.

Obydwie placówki muszą się liczyć z mniejszymi wpływami z kontraktów. - Informujemy, iż za miesiące w których wystąpiła przerwa w udzielaniu świadczeń, dokonano korekty ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) u obu świadczeniodawców - poinformowała PAP Pyziak.

Kolejnym szpitalem w regionie, który ma problemy kadrowe, jest Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny, gdzie wypowiedzenia z pracy złożyło kilku lekarzy, co może spowodować zamknięcie jednego z oddziałów neurologicznych szpitala.

Marek Szczepanik

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum