×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opolskie: szpitale negocjują z NFZ

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia27 listopada 2013 12:07

Choć termin zawierania kontraktów z NFZ na 2014 rok upływa w sobotę (30 listopada), to nadal część opolskich szpitali zwleka z ich podpisaniem. Fundusz chce im bowiem dać dużo mniej na leczenie niż w tym roku.

Opolskie: szpitale negocjują z NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W piątek (29 listopada), w ostatnim dniu przewidzianym na negocjacje, Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu będzie rozmawiało już po raz trzeci z Funduszem o przyszłorocznym kontrakcie. Początkowo kontrakt dla szpitala miał być obniżony o ponad 6 mln zł w porównaniu z tegorocznym. Po twardych rozmowach udało się z tej kwoty dyrekcji placówki odzyskać 2 mln, ale jak mówi dyrektor Marek Piskozub - to za mało. Szpital nie może sobie pozwolić na uszczuplenie kwoty na leczenie aż o 4 miliony.

Dyrekcja WCM podpisała na razie tylko umowy dla zakładu rehabilitacji, dla części przychodni oraz na badania rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym. Kontraktu nie podpisał na razie żaden szpitalny oddział.

Trzecie podejście w negocjacjach z NFZ czeka również dyrektora SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwotnie placówka miała dostać o 1mln 750 tys. zł mniej. Na obniżenie kontraktu (o 600 tys. zł) nie godzi się też Brzeskie Centrum Medyczne.

Niektóre szpitale jednak kontrakty podpisały. Należy do nich np. Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Koszarowskiego, które otrzyma tyle samo pieniędzy co w tym roku chociaż już wiadomo, że w 2014 roku zabraknie mu miliona złotych.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze