Opolskie: szpitale myślą o wspólnych zakupach energii

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2011 11:46

Według wyliczeń Urzędu Marszałkowskiego w Opolu nawet kilkanaście procent oszczędności może przynieść wspólny przetarg na dostawę energii dla opolskich szpitali.

Opolskie: szpitale myślą o wspólnych zakupach energii
– Tworzenie wspólnych platform zakupowych jest ogólną tendencją i koniecznością w poszukiwaniu oszczędności dla szpitali. U nas wizja takiej współpracy dla szpitali marszałkowskich dopiero się kształtuje – stwierdza w rozmowie z portalem rynek zdrowia.pl Jolanta Kawecka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

W poniedziałek (28 lutego) odbyło się pierwsze spotkanie, na którym dyrektorzy szpitali wyrazili zainteresowanie takim sposobem oszczędności. Teraz zbierane są dane, które mają przygotować urząd marszałkowski i szpitale do negocjacji z dostawcami.

– Tematem wspólnego przetargu na dostawę energii do szpitali marszałkowskich zarząd województwa zajmie sie na jednym z najbliższych posiedzeń – informuje Violetta Ruszczewska z zespołu prasowego UMWO.

Podczas wstępnych dyskusji nad pomysłem pojawiło się pytanie: – Kto miałby negocjować warunki takich zakupów w imieniu szpitali? Być może zostaną wykorzystane doświadczenia w tej materii innych samorządów – wielkopolskiego czy kujawsko-pomorskiego, gdzie działa spółka celowa zajmująca się realizacją inwestycji w marszałkowskich placówkach.

Zdaniem Renaty Ruman-Dzido, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala w Opolu, proste oszczędności, wynikające z restrukturyzacji, już dawno zostały osiągnięte. Pora przyszła na szukanie oszczędności poprzez wspólne zakupy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum