Opolskie: szpitale dostały miliony na inwestycje

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2010 13:48

Zarząd województwa opolskiego w 2009 r. wydał na pomoc szpitalom ponad 46 mln zł.

W 2009 r. w ramach projektu kluczowego „Szpitale opolskie gwarancją bezpieczeństwa zdrowotnego regionu i bazą kształcenia kadry medycznej” z kasy zarządu województwa, funduszy strukturalnych oraz jednostek zdrowia na inwestycje w szpitalach przeznaczono ponad 50 mln zł.

– W tym roku w budżecie województwa na inwestycje szpitalne jest już zapewnione 14 mln 890 tys. zł, a na kształcenie kadr medycznych w woj. jednostkach ochrony zdrowia 438 tys. zł – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jolanta Kawecka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

W 2010 r. zarząd województwa przekaże 2 mln zł na modernizację oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Do remontu oddziału, któremu groziło zamknięcie kwotą 1,5 mln zł dołoży się też Urząd Miasta Opola. Zatwierdzono też już przekazanie 4,5 mln zł na zakup angiografu do Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego w Opolu. 640 tys. zł przeznaczone zostało na modernizację oddziału zakaźnego w Samodzielnym Publicznym Zespole Szpitali Pulmonologiczno-Reumatologicznych w Kup. Zarząd przeznaczył też ponad 550 tys. zł na wykonanie dokumentacji technicznej nowego pawilonu Centrum Terapii Nerwic w Mosznej oraz 400 tys. zł na dokumentację rozbudowy Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, podczas zebrania zarządu województwa, które odbędzie się w drugim tygodniu lutego rozpatrywany też będzie wniosek o przekazanie ok. 1,5 mln zł na wyposażenie oddziału neurochirurgii w Wojewódzkim Centrum Medycznym.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum