Opolskie: sposób na kolejki w szpitalu

Autor: radio.opole.pl/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2014 10:51

Dyrekcja Zespołu Szpitali Pulmonologiczno - Reumatologicznych w Kup i Pokoju (woj. opolskie) próbuje rozładować kolejkę pacjentów oczekujących na turnusy rehabilitacyjne. Postanowiono zweryfikować stan zdrowia oczekujących. Na kontrolne badania wysłano prawie tysiąc pacjentów.

To rozwiązanie nie spodobało się wszystkim chorym, bowiem wymaga ponownej wizyty w szpitalu. Jednak jak tłumaczy dyrektor placówki, Mirosław Wójciak, w kolejce czeka 1800 osób. Weryfikacja pacjentów ma doprowadzić do przesunięcia pacjentów na rehabilitację dzienną.

Na fizjoterapię w trybie ambulatoryjnym na 2-3 zabiegi nie czeka się praktycznie w ogóle. Do ośrodka dziennego, do którego trzeba dojeżdżać, czeka się do 2 tygodni. Rehabilitacja stacjonarna to największe kolejki - po weryfikacji będzie to około 1200 osób, czyli czas oczekiwania wyniesie 1,5 roku.

W planach jest przekształcenie zespołu szpitali w Pokoju i Kup w spółkę i utworzenie oddziałów komercyjnych. Zainwestowaniem w opolskie szpitale od dawna zainteresowane są prywatne podmioty.

Więcej: http://www.radio.opole.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum