Opolskie: sanatoria dziecięce na sprzedaż

Autor: Gazeta/Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2012 20:23

Sanatoria w Suchym Borze i Jarnołtówku zostaną sprzedane. Zarząd województwa nie ma pieniędzy, żeby przeprowadzić remonty konieczne do dalszego funkcjonowania placówek.

Opolskie: sanatoria dziecięce na sprzedaż

Sanatorium w Suchym Borze zajmuje się głównie leczeniem wad postawy i rehabilitacją, to w Jarnołtówku prowadzi terapię związaną ze schorzeniami górnych dróg oddechowych. W tym pierwszym może przebywać 85 dzieci z zagwarantowanymi noclegami i 40 na pobyt dzienny. Z kolei w Jarnołtówku jest blisko 50 miejsc i na ogół są one w pełni wykorzystane.

Żeby warunki w sanatoriach wydatnie poprawić, trzeba zainwestować ok. 8 mln zł w remont. Konieczne może okazać się wybudowanie nowego obiektu. A takie pieniądze jest w stanie wyłożyć tylko inwestor z zewnątrz.

Zdaniem Romana Kolka, wicemarszałka odpowiedzialnego za ochronę zdrowia sprzedaż przedsiębiorstwa w całości, to w obecnej sytuacji najlepsza droga. - Byli już pierwsi zainteresowani, którzy pytali o cenę i warunki.

Wicemarszałek wierzy, że inwestor który zakupi sanatoria utrzyma prowadzoną w nich działalność. Gwarancją ma być kontrakt z opolskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokości ok. 2,6 mln zł.  

Więcej: http://opole.gazeta.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum