Opolskie: radni będą dyskutować o przyszłości szpitala w Ozimku

Autor: nto.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 25 września 2013 10:18

W czwartek (26 września) odbędzie się sesja rady powiatu opolskiego, na której omawiana będzie kwestia pozyskania inwestora dla szpitala w Ozimku. - Żadne decyzje w sprawie sprzedaży nie zapadną, dojdzie tylko do wymiany poglądów - powiedziała nam rzecznik prasowy starosty opolskiego Magdalena Fleszar.

Opolskie: radni będą dyskutować o przyszłości szpitala w Ozimku

Wyjaśniła, że nowa, wyremontowana część Szpitala św. Rocha w Ozimku należy do powiatu opolskiego, a druga do EMC Instytut Medyczny SA. Starosta opolski spotkał się z lekarzami i rozmawiał o przyszłości lecznicy. - Żadnych decyzji nie podjął - zapewniła Magdalena Fleszar

Pogłoskami o zmianie właściciela zaniepokojeni są lekarze, którzy w budynku wynajmują pomieszczenia na indywidualne praktyki. Jeden z nich powiedział Nowej Trybunie Opolskiej, że w sierpniu 2014 roku wchodzi w życie ustawa o informatyzacji w służbie zdrowia.

- Żeby spełnić wymogi muszę zainwestować kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli budynek ma przejąć prywatna firma, to mi się to nie opłaca, bo skąd mam pewność że nas stąd nie wyrzucą - tłumaczył gazecie.

Mieszkańcy Ozimka mają żal do urzędników, że nie poinformowali ich o planach sprzedaży - twierdzi NTO i wyjaśnia, że informacja o tym, że szpital ma trafić w ręce firmy, która w tej chwili dzierżawi pomieszczenia od starostwa, rozeszła się lotem błyskawicy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum