Opolskie: protest pod siedzibą NFZ przeciwko prywatyzacji ratownictwa

Autor: Gazeta.pl, DM/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2011 11:21

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 organizuje 7 czerwca protest przed Opolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia przeciwko wynikom konkursu na świadczenie usług ratowniczych, w którym trzy z siedmiu kontraktów zdobyła prywatna firma Falck.

Opolskie: protest pod siedzibą NFZ przeciwko prywatyzacji ratownictwa

Według Patryka Koseli rzecznika PPP Sierpień 80 fakt, że w połowie województwa opolskiego kontrakty na usługi pogotowia ratunkowego wygrała prywatna firma, to oddanie zadań z zakresu ratowania zdrowia i życia ludzkiego nastawionej wyłącznie na zysk spółce. Protest zapowiadany jest na godz. 12.00 - podaje portal gazeta.pl.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, z siedmiu rejonów operacyjnych Opolszczyzny w czterech do konkursu stanęły po dwa podmioty, w pozostałych był tylko jeden chętny na świadczenie usług ratowniczych. Firma Falck startowała w czterech rejonach, w trzech wygrała.

W tych trzech rejonach opolskie szpitale odwołały się od wyników konkursu. Chodzi o ZOZ Olesno w rejonie kluczborsko-oleskim, ZOZ Brzeg w brzesko-namysłowskim i ZOZ Kędzierzyn w rejonie kędzierzyńskko-kozielskim.

Beata Cyganiuk, rzeczniczka Opolskiego Oddziału Wjewódzkiego NFZ podkreśla, że konkurs na Opolszczyźnie został przeprowadzony według zasad opracowanych przez centralę NFZ, oferty punktowano według kryteriów jakości, ciągłości i ceny. Jak tłumaczy, system oceny - identyczny we wszystkich województwach - został utworzony na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum