Opolskie: prewentorium straciło kontrakt na rehabilitację

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2014 18:18

Dla Ośrodka Rehabilitacji i Leczenia Dróg Oddechowych dla Dzieci w Jarnołtówku (Opolskie) pełzająca likwidacja weszła w fazę galopującą. Politycy już przerzucają się odpowiedzialnością za zamknięcie ośrodka i zwolnienie 35 ludzi - opisuje Nowa Trybuna Opolska.

Prewentorium w Jarnołtówku jest obecnie finansowane przez NFZ, który podpisuje z jego dyrekcją kontrakt na rehabilitację ogólnoustrojową na oddziale dziennym.

W ubiegłym roku Aleksandrówka dostała z NFZ 900 tys. zł. Kiedy w maju doszło do negocjowania kontraktów na drugie półrocze, NFZ ściął kontrakt z 480 tysięcy na 86 tys. zł. Prezes spółki Zespół Ośrodków Rehabilitacji Leczniczej uznał, że z taką dziurą w finansach ośrodek działać dalej nie może. I wręczył wypowiedzenia pracownikom.

Aleksandrówka oraz należące do tej samej spółki prewentorium w Suchym Borze koło Opola w walce o kontrakt NFZ rywalizują z coraz liczniejszymi prywatnymi ośrodkami dziennej rehabilitacji.Dobry klimat i szkoła specjalna działająca przy placówce nie są jednak punktowane. Zabrakło im natomiast punktów za coś, o co prywatne ośrodki zadbały: certyfikat ISO, konsultacje ortopedy, fizjoterapeutę czy psychologa w kadrze, wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną. 

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum