×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opolskie: politycy są zgodni - sprawa sprzedaży sanatorium w Suchym Borze wymaga wyjaśnienia

Autor: Radio Opole/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 02 września 2019 09:36

Nie brakuje wątpliwości związanych ze sprzedażą sanatorium w Suchym Borze (Opolskie). Sprawa tej transakcji powinna zostać rzetelnie wyjaśniona - mówili w niedzielę politycy na antenie Radia Opole.

Opolskie: politycy są zgodni - sprawa sprzedaży sanatorium w Suchym Borze wymaga wyjaśnienia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek nie zabezpieczył we właściwy sposób interesów społeczeństwa przy sprzedaży majątku prywatnemu właścicielowi: Stobrawskie Centrum Medyczne sprzedało dawny ośrodek rehabilitacyjny za 845 tys. zł prywatnej firmie, która zamierza odsprzedać obiekt za dwukrotnie wyższą cenę. Kowalski jest zdania, że za tę decyzję Kolek powinien zostać niezwłocznie odwołany z funkcji wicemarszałka.

Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś wskazywał, że sprawa powinna być jak najszybciej dokładnie wyjaśniona przez odpowiednie instytucje, ponieważ związana jest z osobą pełniącą ważną rolę w samorządzie województwa. Parlamentarzysta dodał, że majątek został sprzedany za cenę dwóch mieszkań w Opolu.

Problemy związane z finansami sanatorium przypomniała Agnieszka Zagola z Polskiego Stronnictwa Ludowego stwierdzając, że samorząd nie sprzedawał kury, która znosi złote jajka - było to miejsce, które zagrażało bezpieczeństwu osób tam przebywających. Zaznaczyła, że w 2012 r. kosztorys gruntownego remontu opiewał na 10 mln zł.

Więcej: radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze