×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opolskie: podpisanie aneksów dla szpitali wydłużono do 28 grudnia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia19 grudnia 2016 08:35

Po spotkaniu w oddziale Funduszu w Opolu, w którym uczestniczyli m. in. wicemarszałek Roman Kolek w roli przedstawiciela właściciela szpitali wojewódzkich oraz Józef Swaczyna jako przedstawiciel właścicieli szpitali powiatowych, ustalono, że NFZ przedstawi do 28 grudnia propozycje rozliczenia nadwykonań ze szpitalami w regionie.

Opolskie: podpisanie aneksów dla szpitali wydłużono do 28 grudnia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w części szpitali np. w Opolskim Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii czy w Szpitalu Wojewódzkim przepisano niektórych planowych pacjentów mających być przyjętych w listopadzie i grudniu na pierwsze tygodnie 2017 r. 

Powodem takiej sytuacji jest zapowiedź Funduszu, że w tym roku nie będzie płacił za nadwykonania oraz zbyt niskie, zdaniem przedstawicieli szpitali, przyszłoroczne kontrakty. Dlatego dyrektorzy niektórych szpitali zwlekają z podpisaniem kontraktów na przyszły rok. Jak podkreślają, utrzymanie ich na tegorocznym poziomie jest niewystarczające.

Na razie umów na przyszły rok nie podpisała co druga placówka. Pierwotny ostateczny termin podpisania aneksów umów na przyszły rok ustalony był na 23 grudnia. Po piątkowym spotkaniu w opolskim NFZ przedłużono go do 28 grudnia.

Więcej: www.opole.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze