Opolskie: po nowym roku wznawia działalność neurologia w Kędzierzynie-Koźlu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2020 11:55

Po nowym roku powinien wznowić działalność oddział neurologiczny w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. Ze względu na brak lekarzy nadal jest zawieszona działalność oddziału pediatrycznego szpitala w Głubczycach - poinformował opolski oddział NFZ.

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Fot. profil szpitala na Facebook

Jak informuje oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu, pierwszego stycznia 2020 roku jest ostatnim dniem trwającego od końca października 2019 r. okresu zawieszenia funkcjonowania oddziału neurologicznego w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Powodem decyzji o zawieszeniu działalności oddziału był brak odpowiedniej liczby lekarzy specjalistów. Według zapowiedzi dyrekcji SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, problemy kadrowe zostały rozwiązane, a oddział ma wznowić działalność po nowym roku.

Nadal zawieszony jest oddział pediatryczny szpitala powiatowego w Głubczycach. Oddział nie działa od września 2019 r. Powodem jest brak lekarzy zainteresowanych podjęciem pracy w szpitalu. Opolski NFZ informuje o zawieszeniu oddziału do 11 stycznia 2020 roku, jednak termin ten prawdopodobnie zostanie przedłużony na kolejny, dwutygodniowy okres.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum