×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opolskie: personel walczy o sanatorium

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia22 lipca 2014 18:45

Personel sanatorium "Aleksandrówka" w Jarnołtówku pojawił się we wtorek (22 lipca) na sesji sejmiku województwa. NFZ zapowiedział, iż placówka w najbliższym czasie będzie otrzymać mniej niż jedną piątą dotychczasowych środków. Takie ograniczenie uniemożliwia jej funkcjonowanie.

Opolskie: personel walczy o sanatorium
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zarząd województwa, któremu podlega "Aleksandrówka", stara się sprzedać obiekt. Sytuacja była już bliska finalizacji, ale inwestor się wycofał - właśnie dlatego, że NFZ zapowiedział znaczne ograniczenie finansowania placówki - informuje Gazeta Wyborcza.

Pracownicy ośrodka zarzucają zarządowi województwa zaniedbania - w ich ocenie zarząd nie zrobił nic by pozyskać środki unijne na remont. Roman Kolek, wicemarszałek regionu, odpowiada, że walka o pieniędze na inwestycje nie leżała w gestii samorządu województwa, tylko dyrekcji spółki prowadzącej sanatorium.

Kolek zapewnia, że zarząd regionu stara się ratować sanatorium w Jarnołtówku. Oprócz poszukiwań inwestora chętnego do przejęcia placówki na wtorkowej sesji zatwierdzone będzie uruchomienie 100 tys. zł, które mają zapewnić w najbliższych miesiącach funkcjonowanie "Aleksandrówki" w dotychczasowej formie. Innym krokiem jest podjęcie przez sejmik apelu do NFZ o zwiększenie środków na rzecz całego województwa.

Wiecej: opole.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze