Opolskie: personel walczy o sanatorium

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2014 18:45

Personel sanatorium "Aleksandrówka" w Jarnołtówku pojawił się we wtorek (22 lipca) na sesji sejmiku województwa. NFZ zapowiedział, iż placówka w najbliższym czasie będzie otrzymać mniej niż jedną piątą dotychczasowych środków. Takie ograniczenie uniemożliwia jej funkcjonowanie.

Zarząd województwa, któremu podlega "Aleksandrówka", stara się sprzedać obiekt. Sytuacja była już bliska finalizacji, ale inwestor się wycofał - właśnie dlatego, że NFZ zapowiedział znaczne ograniczenie finansowania placówki - informuje Gazeta Wyborcza.

Pracownicy ośrodka zarzucają zarządowi województwa zaniedbania - w ich ocenie zarząd nie zrobił nic by pozyskać środki unijne na remont. Roman Kolek, wicemarszałek regionu, odpowiada, że walka o pieniędze na inwestycje nie leżała w gestii samorządu województwa, tylko dyrekcji spółki prowadzącej sanatorium.

Kolek zapewnia, że zarząd regionu stara się ratować sanatorium w Jarnołtówku. Oprócz poszukiwań inwestora chętnego do przejęcia placówki na wtorkowej sesji zatwierdzone będzie uruchomienie 100 tys. zł, które mają zapewnić w najbliższych miesiącach funkcjonowanie "Aleksandrówki" w dotychczasowej formie. Innym krokiem jest podjęcie przez sejmik apelu do NFZ o zwiększenie środków na rzecz całego województwa.

Wiecej: opole.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum