Opolskie: od 1 lipca szpital spółką i z nową nazwą

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2014 12:14

Samodzielny Publiczny Zespół Szpitali Pulmonologiczno-Reumatologicznych w Kup (Opolskie) zmieni nazwę na Stobrawskie Centrum Medyczne.

Jak informuje Nowa Trybuna Opolska, to nie są jedyne zmiany w lecznicy. W szpitalu wyremontowano izbę przyjęć powiększoną o powierzchnię dawnego magazynu. Dzięki temu oddzielono izbę przyjęć dla dorosłych od dziecięcej. Remont izby przyjęć kosztował ponad 360 tys. zł.

Zmodernizowano też gabinety zabiegowe, pomieszczenia sanitarne, depozyt na ubrania pacjentów oraz pomieszczenia dla ekipy sprzątającej szpital. W czerwcu, do wyremontowanych pomieszczeń (po zamkniętym, z powodu zbyt małego kontraktu z NFZ) oddziale rehabilitacji neurologicznej, został przeniesiony oddział pulmonologii dziecięcej. Ma on 20 łóżek (w tym 9 w wydzielonej części, przeznaczonej dla pacjentów do 3 lat).

Od 1 lipca w Stobrawskim Centrum Medycznym rozpoczyna też działalność ośrodek rehabilitacji dziennej. Pacjenci będą tam dojeżdżać przez 2 tygodnie na cykl zabiegów, z zakresu narządu ruchu, w ramach kontraktu z NFZ. Jednorazowo będą podawani pięciu-sześciu zabiegom.

Najważniejszym z planowanych przedsięwzięć inwestycyjnych jest utworzenie w Kup regionalnego ośrodka geriatrycznego. Koszt: 7,4 mln zł. Dyrekcja szpitala liczyła, że uzyska pieniądze na ten cel z tzw. mechanizmu norweskiego

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum