×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opolskie: namysłowski szpital potrzebuje wsparcia

Autor: Radio Opole, RG/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 02 marca 2012 11:38Zaktualizowano: 02 marca 2012 11:51

Namysłowskie Centrum Zdrowia będzie w tym roku potrzebować dodatkowych pieniędzy na funkcjonowanie placówki. Tegoroczny budżet zakładał deficyt w wysokości ponad 250 tys. zł. W związku z tym główny akcjonariusz, czyli powiat, wystąpi do gmin o pomoc finansową.

Opolskie: namysłowski szpital potrzebuje wsparcia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Od 2,5 roku Namysłowskie Centrum Zdrowia SA NZOZ w Namysłowie jest jest samorządową spółką. Kwota oczekiwanej obecnie pomocy to około 600 tys. zł. Jedną z dróg wyjścia jest podniesienie kapitału akcyjnego - informuje Radio Opole.

- Na ten cel powiat przekazał już 400 tys. zł. Póki co, ze względu na skomplikowaną procedurę, w formie pożyczki, ale docelowo o tyle powiat zwiększy swój udział. Jak na to zareagują pozostali współwłaściciele? Mogą, adekwatnie do wielkości swoich udziałów, powiększyć kapitał. Jeśli tego nie uczynią ich udziały zostaną pomniejszone - powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Sławomir Stramski, rzecznik starostwa powiatowego w Namysłowie.

Burmistrz Namysłowa, a zarazem drugi co do wielkości akcjonariusz szpitala, uzależnia pomoc od zwiększenia wpływu pozostałych gmin na funkcjonowanie spółki. Powiat zapowiada jednak, że nie da się zepchnąć do rangi udziałowca mniejszościowego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum