Opolskie: kurczy się budżet szpitala w Namysłowie
Pogarsza się sytuacja finansowa szpitala w Namysłowie. To jedna z lecznic przekształconych w samorządową spółkę.

Jak podaje dyrektor lecznicy Piotr Rogalski, w tegorocznym budżecie Namysłowskiego Centrum Zdrowia zaplanowano deficyt w wysokości 250 - 300 tysięcy zł.
Zdaniem dyrektora wspomniany deficyt i tak będzie trudny do utrzymania w ryzach. Mowa o głośnej sprawie ubezpieczeń szpitali od ewentualnych błędów lekarskich. Dyrekcja szpitala chciałaby wyższych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia i większej liczby wykupionych usług, niekoniecznie z wyższymi cenami za punkty. Niestety nie jest to możliwe.
Dyrekcja NCZ w tym roku mocno oszczędza, ale nie redukuje etatów, bo - jak przekonuje Rogalski - nie ma już z czego redukować. Namysłowski szpital to spółka, w której akcjonariuszami są: powiat, miasto Namysłów i okoliczne gminy. Szpital w formule spółki działa od października 2009 roku.
Więcej: http://www.radio.opole.pl/
ZOBACZ KOMENTARZE (0)