Opolskie: interna w Krapkowicach - nie będzie wygaszania oddziału

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2011 18:25

Oddział wewnętrzny szpitala Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Krapkowicach nie zostanie zamknięty w lipcu. Istniało takie zagrożenie, ponieważ z pracy zwolnili się wszyscy lekarze, oprócz ordynatora. Nowy prezes szpitalnej spółki przekonał jednak personel, aby pozostał w pracy.

Opolskie: interna w Krapkowicach - nie będzie wygaszania oddziału
Przez najbliższe tygodnie na internie pracować będzie 4 lekarzy. Jak podaje Radio Opole to zgodne z warunkami kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka zaprzestała wygaszania oddziału.

Groźba zamknięcia interny w lipcu spowodowała zmianę kierownictwa Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Ilonę Mróz na stanowisku prezesa spółki zastąpił Marcin Misiewicz.

Jak powiedział Radiu Opole starosta krapkowicki Maciej Sonik, od minionego piątku zaprzestano wygaszania oddziału.

Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. NZOZ w Krapkowicach powstało 1 marca 2009 r., kontynuując działalność SPZOZ w likwidacji w Krapkowicach. 100% udziałowcem KCZ Sp. z o.o. jest Powiat Krapkowicki. Od lipca 2010r. udało się scalić wszystkie oddziały szpitalne w jednym miejscu, dzięki zakończonej inwestycji rozbudowy szpitala w Krapkowicach na os. XXX-lecia 21.

Jak zapewnia szpital na swojej stronie internetowej, "obecnie spółka jest bardzo dynamicznie rozwijającym się zakładem opieki zdrowotnej inwestującym w sprzęt, pozyskującym personel o coraz to wyższych kwalifikacjach, dbającą o bezpieczeństwo i komfort pacjentów".

Więcej: http://www.radio.opole.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum