Opolskie: głuchołaski ZOZ walczy o kontrakt

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2014 13:21

Głuchołaski ZOZ kwestionuje wynik konkursu ofert przeprowadzonego przez opolski NFZ. Chodzi o roczny kontrakt dla szpitalnego oddziału rehabilitacji kardiologicznej. Jest niższy o 280 tys. w skali roku, co będzie skutkowało mniejszą liczbą pacjentów. Szpital przygotowuje odwołanie i domaga się wglądu do dokumentów związanych z konkursem.

Jak wylicza Artur Grychowski, dyrektor głuchołaskiego ZOZ, przy kwocie kontraktu zaproponowanej przez NFZ każdego miesiąca zabraknie miejsca w szpitalu dla 15 pacjentów, czyli rocznie dla 180. Jest to jednocześnie przelicznik wg pacjentów "najdroższych”, najciężej chorych, wymagających specjalistycznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej na oddziale rehabilitacji kardiologicznej.

Wicedyrektor opolskiego NFZ Jerzy Pilarski przyznaje, że kwota kontraktu jest niższa od ubiegłorocznej o 280 tys. zł, ale podkreśla, iż była to procedura konkursowa i wyżej punktowaną ofertę złożył szpital MSW w Głuchołazach.

Obie placówki konkurują pomiędzy sobą. Jednak dyrektor głuchołaskiego ZOZ-u ma wątpliwości co do kryteriów, którymi kierowano się przy ustalaniu punktacji. Przygotowuje odwołanie z dodatkowym zapytaniem, dlaczego NFZ unieważnił pierwsze postępowanie w tej sprawie bez podania przyczyn. Spór musi zostać wyjaśniony jeszcze w tym miesiącu. Od lipca zaczyna obowiązywać nowy kontrakt.

więcej:www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum