Opolskie: dwa szpitale nadal bez interny, NFZ zmniejszył ryczałt

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2018 18:00

Do końca maja szpital powiatowy w Kluczborku i podlegający starostwu nyskiemu szpital w Głuchołazach otrzymały zgodę na przedłużenie o kolejne dwa tygodnie zawieszenia działalności oddziałów wewnętrznych. Powodem jest brak lekarzy.

Sześcioosobowy zespół lekarek zrezygnował z pracy w Kluczborku. Fot. Shutterstock

Szpital w Kluczborku zawiesił już działalność oddziału wewnętrznego na początku roku. Po trwających miesiąc poszukiwaniach lekarzy pracę oddziału wznowiono. Jednak sześcioosobowy zespół lekarek, które przyjechały do Kluczborka z Wielunia, w połowie kwietnia poinformował dyrekcję, że rezygnuje z pracy. Cały zespół przeniósł się do sąsiedniego powiatu oleskiego, a dyrekcja szpitala w Kluczborku musiała ponownie zawiesić pracę oddziału od pierwszego maja. Ponieważ przed czternaście dni problem braku lekarzy nie został rozwiązany, stan zawieszenia przedłużono o kolejne czternaście dni.

- Sytuacja jest trudna. Ciągle poszukujemy lekarzy internistów, którzy pozwolą na wznowienie działalności interny. Na szczęście wszystkie pozostałe oddziały pracują normalnie. NFZ poinformował nas o ograniczeniu kwoty ryczałtu z powodu zawieszenia interny o dwieście tysięcy złotych, jednak na razie ten fakt nie ma negatywnego przełożenia na funkcjonowanie całej placówki - zapewnia Monika Kluf, rzecznik starostwa w Kluczborku.

Lekarzy internistów bez powodzenia szuka także starostwo w Nysie, któremu podlega szpital w Głuchołazach. Tam również z powodu braku lekarzy od kilkunastu dni działalność oddziału jest zawieszona.

- To bardzo przykre, ale do tej pory nie widzimy większego zainteresowania podjęciem pracy w naszym szpitalu, chociaż oferujemy naprawdę godną pensję i mieszkanie. Na razie mamy zgodę na kolejne dwa tygodnie zawieszenia oddziału i mam nadzieję, że w końcu uda się ten problem rozwiązać - powiedział PAP wicestarosta nyski Piotr Woźniak.

Marek Szczepanik

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum