Opolskie dostaje najmniej na ochronę zdrowia. Samorządowcy: czas to zmienić

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2018 08:30

140 mln zł - tyle brakuje w województwie opolskim placówkom ochrony zdrowia do odpowiedniego funkcjonowania. Przedstawiciele samorządu podkreślają, że Opolszczyzna dostaje najmniej pieniędzy na ten cel w całym kraju i apelują o zmianę tego stanu.

Samorządowcy apelują o zmianę algorytmu, za pomocą którego wylicza się nakłady finansowe na ochronę zdrowia dla poszczególnych województw. Fot. PTWP

W Nysie odbyło się spotkanie starostów i dyrekcji opolskich szpitali, na którym rozpoczęto akcję "Razem dla zdrowia. Samorządowy protest przeciw dyskryminacji Opolskiego".

Uczestnicy spotkania podkreślali, że system musi być bardziej sprawiedliwy. Zwracają uwagę, że jeśli w systemie finansowania samorządów słabsi otrzymują pomoc od tych mocniejszych, tak samo powinno być w przypadku ochrony zdrowia. 

Samorządowcy rozpoczęli zbiórka podpisów, które wraz z postulatami trafią do wojewody oraz ministra zdrowia i premiera. Wśród postulatów pojawi się wniosek o zmianę algorytmu, za pomocą którego wylicza się nakłady finansowe na ochronę zdrowia dla poszczególnych województw.

Więcej: www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum