Opolskie: brakuje lekarzy niemal wszystkich specjalności

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2013 19:43

Na Opolszczyźnie brakuje lekarzy specjalistów prawie wszystkich dziedzin. W niektórych pracują wręcz pojedyncze osoby - alarmuje Nowa Trybuna Opolska.

Opolskie: brakuje lekarzy niemal wszystkich specjalności

W całym województwie jest jeden urolog dziecięcy, jeden ginekolog onkologiczny, jednego balneolog. W ogóle nie ma otolaryngologa, hematologa dziecięcego, angiologa, czy toksykologa - wylicza gazeta.

- Stanowczo za mało, w stosunku do potrzeb, jest też kardiochirurgów, psychiatrów dzieci i młodzieży oraz onkologów klinicznych - informuje dr Małgorzata Łuszczyńska-Ostrowska, lekarz radiolog (też specjalność deficytowa), członek prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Opolu.

Dodaje: - Lekarzy niektórych specjalności brakuje, bo nie cieszą się one zainteresowaniem absolwentów uczelni medycznych. Dyrektorzy szpitali chętnie by ich do pracy przyjęli, ale nie mają na to pieniędzy.

Z danych, jakimi dysponuje Okręgowa Izba Lekarska w Opolu, wynika, że na Opolszczyźnie powinno być więcej specjalistów z zakresu medycyny ratunkowej i kardiologii dziecięcej. - Dotyczy to także ortopedii oraz traumatologii - podkreśla dr Małgorzata Łuszczyńska-Ostrowska.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum