×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opolskie: brakuje lekarzy, a rozwiązania nie widać

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia02 stycznia 2018 09:32

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Oleśnie negocjacje z lekarzami, którzy domagają się wyższych płac, a część zrezygnowała z pracy, nie przynoszą skutku. Pacjenci trafiają do Powiatowego Centrum Zdrowia SA w Kluczborku, ale ten ostrzega przed zamknięciem "interny" - również z powodu braku lekarzy.

Opolskie: brakuje lekarzy, a rozwiązania nie widać
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

23 grudnia z powodu kłopotów kadrowych ZOZ w Oleśnie musiał zamknąć oddział wewnętrzny. Lekarze na kontraktach domagali się podwyżek z 65 zł do ok. 90 zł za godzinę pracy. Szpital twierdził, że nie stać go na takie płace. Nie mogąc dojść do porozumienia, część lekarzy zrezygnowała z pracy. Na oddziale zostały tylko dwie osoby. 

Obecnie nadal trwają negocjacje z lekarzami, ale ci są nieugięci - informuje tvn24.pl. Na oddziale, do normalnego funkcjonowania, brakuje co najmniej pięciu. NFZ nakazał szpitalowi wyjaśnienie sytuacji do 5 stycznia, ale możliwości jej rozwiązania na razie nie widać. Pacjenci, którzy wymagali hospitalizacji nawet w święta, przewiezieni zostali do innych szpitali, w tym do Kluczborka. Problem w tym, że i tam już wkrótce oddział internistyczny prawdopodobnie zostanie zamknięty. W kluczborskim szpitalu negocjacje z lekarzami już się zakończyły. Fiaskiem.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze